Zadzwoń! 694 483 121
move well. move often

Aktualności

Po prostu ruch!

 

Na tym polega piękno sportu i każdej aktywności – różne są zasady, wytyczne, konfiguracje – jednak w rzeczywistości wszystko zaczyna się od ruchu. Naszym zadaniem, jako ludzi zajmujących się doskonaleniem motoryczności człowieka, jest przeanalizowanie specyficznych potrzeb naszego podopiecznego lub też wymagań uprawianej przez niego dyscypliny i dopasowanie do tego skutecznych form działania.

 

Ludziom często zdarza się ‘wpaść w pułapkę’ i na ślepo skupiać się tylko na izolowanych mięśniach lub ich częściach. Oczywiście jako etap progresji jest to uzasadnione, jednak ostatecznie powinniśmy dążyć do doskonalenia wzorców ruchowych – dzięki temu odwzorowujemy rzeczywiste warunki funkcjonowania człowieka oraz naturalne zasady ruchu.

 

Dzięki świadomemu podejściu i pragmatycznemu, często nieskomplikowanemu działaniu możemy skupić się na tym, co jest dla nas tak ważne… po prostu ruch!

 

 

Polecamy Waszej uwadze artykuł przedstawiający w ciekawy sposób jak kategoryzować ruch i w pewnym stopniu dążyć do prostoty działań.
It's Just Movement!