Zadzwoń! 694 483 121
move well. move often

Aktualności

Wykorzystanie oceny FMS w pracy z zawodowymi piłkarzami nożnymi


Ocena funkcjonalna FMSTM, podobnie jak w wielu innych sportach, szeroko wykorzystywana jest przez czołowe kluby piłkarskie na całym świecie. Wystarczy zagłębić się w informacje dotyczące procesu treningowego drużyn, które występowały w ostatnim finale Ligi Mistrzów UEFA w 2017 roku  (Juventus Turyn oraz  Real Madryt), żeby zaobserwować jak powszechne i doceniane  jest to narzędzie na najwyższym poziomie sportowym.

Zarówno w sporcie zawodowym, jak i amatorskim system oceny oraz postępowania korekcyjnego FMSTM stwarza wiele możliwości – tak w kontekście procesu rehabilitacji, oceny gotowości do powrotu do aktywności, jak i działań ukierunkowanych na profilaktykę – co stanowi bardzo ważną funkcję w odpowiedzi na obserwowane obecnie zjawisko wysokiej urazowości.

Polecamy artykuł, który pozwala zagłębić się w pewne aspekty wykorzystania FMS przez czołowe kluby świata (m.in. Bayern Monachium, AS Roma czy LA Galaxy). Warto czerpać z doświadczenia najlepszych specjalistów i wdrażać sprawdzone rozwiązania do swojej praktyki!

Movement-Based Insights for Creating More Durable Soccer Players