Zadzwoń! 694 483 121
move well. move often

Aktualności

Zapraszamy na warsztat! Przygotowanie motoryczne w piłce nożnej - optymalizacja realizacji celów

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych trenerów, instruktorów, nauczycieli WF, fizjoterapeutów na warsztaty „Przygotowanie motoryczne w piłce nożnej - optymalizacja realizacji celów”. W oparciu o wieloletnie doświadczenie w pracy z piłkarzami na różnym poziomie zaawansowania od grup młodzieżowych do zawodników Reprezentacji Narodowej, chcemy przedstawić praktyczne rozwiązania służące rozwojowi przygotowania motorycznego w piłce nożnej na różnych poziomach zaawansowania zawodników.
Przygotowanie motoryczne w piłce nożnej oparte jest na rozwijaniu kluczowych zdolności niezbędnych do realizacji zadań taktycznych. Ze względu na specyfikę wymagań treningu piłkarskiego, obciążenia treningowe i nieadekwatny poziom sprawności ogólnej, zawodnicy nie potrafią rozwinąć pełnego potencjału sportowego. Towarzyszą temu również zmiany przeciążeniowe na skutek braku dbałości o jakość i technikę podstawowych wzorców ruchowych. W przypadku ograniczeń mobilności czy koordynacji, rozwój niezbędnych we współczesnym futbolu zdolności motorycznych może być nieefektywny.
Podczas 4-godzinnego praktycznego warsztatu dowiesz się m.in:
  • jakie są najczęstsze ograniczenia mobilności i koordynacji i w jaki sposób je niwelować,
  • jak integrować ćwiczenia korekcyjne z treningiem piłkarskim,
  • jak skutecznie kształtować siłę, szybkość, zwinność wykorzystując najprostsze środki treningowe, 
  • jak efektywnie planować akcenty motoryczne w treningu  piłkarskim.
W trakcie warsztatów jego uczestnicy aktywnie biorą udział w zajęciach aby poznać na sobie aspekty związane z wykonaniem i nauczaniem stosowanych rozwiązań treningowych.
Dla kogo jest ten warsztat?
Z warsztatu skorzysta trener, nauczyciel WF czy instruktor pracujący zarówno z dziećmi i młodzieżą jaki i trener pracujący z seniorami. Uniwersalny charakter środków treningowych pozwala je wykorzystać zarówno w pracy w męskim jak i w żeńskim futbolu.
Ze względu na praktyczny charakter zajęć ilość miejsc jest ograniczona.
Koszt udziału w warsztatach: 195zł
Data/godzina: 1 marca 2020r. 9.00-13.00
Miejsce: Hala sportowa Hotel Arłamów
Rejestracja www.treningfunkcjonalny.com.pl